Wybory Samorządowe są idealną okazją do pokazania tego, co dzieje się w Polsce. Reporterzy Wirtualnej Polski odwiedzili 30 miast i miasteczek, by poznać problemy, z jakimi na co dzień spotykają się ich mieszkańcy i przypomnieć, co obiecywali i obiecują kandydaci na ich liderów. Wybory, w których Polacy wybiorą prezydentów miast, burmistrzów, wójtów oraz radnych gmin, powiatów i województw odbędą się już 16 listopada 2014 r.
Z czego mogą być dumni włodarze Ostrołęki, a o czym nie pozwala im zapomnieć opozycja? Czy w Pile największym problemem jest bezrobocie, czy niskie zarobki wielu mieszkańców, którym udało się znaleźć prace u nowych inwestorów? Co udało się już zrobić w Radomiu lub w Lesznie, a które obietnice ciągle nie zostały spełnione? Czy Ostrołękę można uznać za miasto bogate? Czy rządzący Wieliczką potrzebują opozycji, której na razie nie mają? Na te pytania muszą sobie odpowiedzieć przede wszystkim wyborcy. Do zastanowienia się nad odpowiedziami powinny również mobilizować materiały przygotowane przez reporterów Wirtualnej Polski. Na stronach WP.PL można znaleźć artykuły o problemach małych miast i miasteczek oraz wielkich metropolii, np. Gdańska, Wrocławia, Poznania, Krakowa czy Katowic.
- Wybory Samorządowe, jak żadne inne nie nadają się do relacjonowania jedynie z punktu widzenia tego, co dzieje się w Warszawie. Choć w swoich relacjach oczywiście pamiętaliśmy również o kłopotach i sukcesach stolicy - mówi Sławomir Cedzyński, kierownik Działu Serwisów Informacyjnych Grupy WP.
W serwisach informacyjnych Grupy WP na bieżąco udostępniane są informacje o wydarzeniach rozgrywających się na lokalnych scenach politycznych. WP publikuje kompleksowe raporty specjalne opracowane przez korespondentów regionalnych oraz komentarze specjalistów.
Grupa WP jest także partnerem akcji Ring Wyborczy Radia Zet. W serwisie WP Wiadomości internauci znajdą m.in. relacje wideo ze wszystkich spotkań organizowanych w ramach tego przedsięwzięcia.
Raport specjalny Wybory Samorządowe
dostarczył infoWire.pl