Czyli najdziwniejsze prezenty pod choinką i nie tylko
Święta za pasem! Dlatego warto przyjrzeć się wynikom ankiety świątecznej przeprowadzonej na platformie TestMeToo. W tym roku wzięło w niej udział ponad 4 tys. osób z całej Polski. Oprócz odpowiedzi na pytanie o najdziwniejszy prezent, dowiemy się też czego nie lubimy dostawać na święta? Czy sami sobie kupujemy prezenty? Oraz czy nadal wolimy wiele godzin spędzać w sklepach, a może kupujemy prezenty przez internet?
Zanim przeczytamy czego ankietowani nie lubią dostawać pod choinkę, sprawdźmy kilka najciekawszych odpowiedzi na pytanie o najdziwniejszy prezent. Wśród odpowiedzi był ketchup, kilogram żółtego sera, papier toaletowy z sudoku plus długopis, płyn do płukania jamy ustnej, rogi renifera czy ładnie zapakowana cegła z dopiskiem ,,teraz już blisko do nowego mieszkania". Padały też takie odpowiedzi jak: pozytywny wynik testu ciążowego, faktura za naprawę samochodu rodziców rozbitego dwa tygodnie wcześniej, tabletki na ból głowy, które podarował mąż swojej żonie. To jednak nie wszystko, bo jedna z pań dostała pozew rozwodowy!
63% osób zadeklarowało, że sami sobie kupują prezenty. To aż o 5% więcej niż przed rokiem! A dlaczego to robimy? W końcu sami siebie najlepiej znamy, wiemy co nas najbardziej ucieszy i jest nam najbardziej potrzebne. To prowadzi nas do prezentów których nie lubimy dostawać. Na pierwszym miejscu znalazły się skarpetki (40,6%). Drugie miejsce zajęły kapcie (31,3%). Na kolejnych miejscach znalazły się kołdra (23,7%), świeczki (23,7%), krawat (23,6%), piżama (18,9%), przybory kuchenne (18%). Coraz więcej osób kupuje prezenty przez internet. W 2013 roku było to 83%, w tym aż 88%!
Jak ankietowani odpowiedzieli na inne pytania? 72% osób zadeklarowało, że rozpakowuje prezenty po świątecznej kolacji. 83% że na ich stole na pewno pojawi się świeca, 82% siano, a 43%, że rybie łuski. 48% odpowiedziało, że nadal przygotowuje świąteczną zupę z naturalnego wywaru, 52% dodaje koncentrat, robi zupę z proszku lub kupuje już gotową. Jak się sprawy mają z byciem grzecznym? Kiedy 48% stwierdziło, że jest grzeczna i nie zasługuje na rózgę, 52% ankietowanych dostało rózgę lub przyznaje się, że na nią zasługuje.
Więcej infografik oraz 4 109 opowieści o najdziwniejszych prezentach świątecznych można znaleźć na stronie: https://testmetoo.com/raport/MyKonsumenci/Swieta2014
dostarczył infoWire.pl