„Konsekwentnie realizujemy nasze cele. Tak jak zapowiadaliśmy na początku roku, naszym celem jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych. Wygrany przetarg to potwierdzenie tej zapowiedzi i cieszę się, że oferta naszej firmy została obdarzona zaufaniem, a konkurencyjność naszego produktu została pozytywnie oceniona. To kolejny krok w budowie naszego portfolio klientów, a także duże wejście z produktami i usługami w skali kraju. Mimo wszystko ten sukces nie zwalnia nas z dalszych usilnych działań w kierunku budowania oferty nowoczesnego i konkurencyjnego dostawcy energii” – powiedział prezes Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.
Dzięki wygraniu tego przetargu od października 2017 do września 2019 roku Tauron będzie sprzedawał energię elektryczną do obiektów administracji rządowej zlokalizowanych w całej Polsce. Są to m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie i prokuratury, a także obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przetarg dotyczył 1 376 punktów poboru energii elektrycznej. Organizatorem postępowania było Centrum Obsługi Administracji Rządowej.
„Kontraktowanie energii w przetargach odgrywa dużą rolę w działalności biznesowej Taurona. Z roku na rok rośnie liczba pozyskanych klientów publicznych. Daje to pozytywną perspektywę co do realizacji ambitnych planów sprzedażowych Taurona” – dodał wiceprezes Kamil Kamiński.
W 2016 r. Tauron brał udział w 1 236 postępowaniach publicznych, co stanowi największą ilość złożonych ofert na tle konkurencji. Tauron uzyskał również najwyższy odsetek wygranych przetargów. Od stycznia do maja 2017 r. Tauron obsłużył ponad 200 postępowań i ponownie jest liderem w liczbie wygranych przetargów ogłaszanych przez klientów publicznych.
Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.