„Lista 35 najbogatszych 35-lecia”. Kto, gdyby nie śmierć, bankructwo czy afera, miałby największe szanse zbudować najpotężniejszy majątek w Polsce? O tym w opasłym kawałku historii polskiego kapitalizmu, przygotowanym przez Szymona Krawca.
„»Wprost« rusza z Forum Wolności Gospodarczej”. Nasz nowy projekt ma dawać głos przedsiębiorcom i uświadamiać wszystkim Polakom rolę prywatnego biznesu w gospodarce – pisze Szymon Krawiec.
„Krwawy biznes w polskich lasach”. Cudzoziemiec płaci krocie, aby strzelić do jelenia, którego polscy myśliwi nie tkną. Bo na dewizowe polowanie oszczędza się najpiękniejsze okazy. Zyski liczone są w milionach. Szczegóły w tekście Piotra Barejki.
„Rakietami na Krym”. Rosjanie spodziewają się uderzenia z okazji inauguracji kolejnej kadencji Putina albo dorocznej defilady na Placu Czerwonym. Jakub Mielnik o planach ataku na most Kerczeński.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„Trzaskowski może już kupować bilet”. – Start Tuska w wyborach prezydenckich jest obarczony gigantycznym ryzykiem – ostrzega w rozmowie z Elizą Olczyk prof. Rafał Chwedoruk, politolog.
„Nie kanibalizujmy się z Ukrainą”. – Teraz to my już nie kochamy tej Unii, bo narzuca nam dodatkowe wymogi – punktuje w wywiadzie Karola Wasilewskiego Czesław Siekierski, minister rolnictwa.
„Poszukiwania »drugiego Dudy«”. Prezes Jarosław Kaczyński stoi przed dylematem dotyczącym wyboru kandydata na prezydenta. O plusach i minusach ewentualnych kandydatów pisze Joanna Miziołek.
„Żal mi Protasiewicza”. Paweł Kukiz w komentarzu dla Agnieszki Niesłuchowskiej ocenia m. in. kontrowersyjną aktywność internetową Jacka Protasiewicza i jej wpływ na wynik wyborów prezydenckich we Wrocławiu.
„Diecezja sosnowiecka uratowana?” Biskup wykazał się odwagą, gdy jako pierwszy (i ostatecznie jeden z czterech) sprzeciwił się publicznie ściemnianiu Watykanu w sprawie arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i jego kłamstwom – chwali Tomasz P. Terlikowski.
„20 tys. okradzionych rodzin”. Przede wszystkim podatki nie mogą być grzywną. A tak było przez wiele lat w stosunku do tzw. ofiar ulgi meldunkowej – zwraca uwagę Marek Isański.
„Ameryka znów ratuje Europę”. Europa musi pożegnać się z tęsknotami za dogadaniem się z agresorem i zacząć na poważnie wspierać Ukrainę. Skutki głosowania w sprawie pomocy dla Ukrainy ocenia Jakub Mielnik.
„24 piętra świńskiej izolacji”. Chińczycy chcą konsumować coraz więcej mięsa i są w stanie zrobić naprawdę wiele, by plan móc realizować. Choćby stawiając największy chlew świata. Więcej w tekście Miłosza Szymańskiego.
„Polska strefą nuklearnego starcia?” Wejście Polski do Nuclear Sharing nie oznacza wcale konieczności budowy magazynów broni jądrowej na terenie kraju – pisze gen. Waldemar Skrzypczak.
„Jak oswoić szpital”. Zdrowotna historia córki sprawiła, że pani Joanna zaangażowała się w „odczarowywanie” szpitali, operacji i innych procedur medycznych. Wywiad Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Już tego filmu bronić nie będę”. Dzisiaj w moim odczuciu „365 dni” to produkcja ukazująca patriarchalną, przemocową relację, męsko-damską – mówi Katarzynie Burzyńskiej Anna-Maria Sieklucka, aktorka.
Czytaj też:
„Płakałem przez tydzień, aż do pogrzebów”. Negocjator policyjny o akcji, którą żyła cała PolskaCzytaj też:
Kulisy afery w poznańskim zoo. Skłóceni pracownicy, wojujący biznesmen i tajemnicza przyjaciółka
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.