Przetarg na dzierżawę działki w obrębie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku wygrała spółka Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP). Zgodnie z zapisami przetargu na działce powstanie ośrodek radioterapii zarządzany przez dzierżawcę. Pełen koszt inwestycji pokryje RTCP.
RTCP jest spółką celową powołaną do realizacji inwestycji w Polsce. Obok Płocka firma realizuje obecnie inwestycje w Krakowie i Przemyślu. Właścicielem RTCP jest holding medyczny R.T.C. Radiotherapeutic Centers, który realizuje przedsięwzięcia w Polsce, Rumunii i Niemczech. R.T.C. powstało w 2010 roku na fali rozwoju nowoczesnej radioterapii. Właściciele R.T.C. od wielu lat inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant A&D Pharma czy międzynarodowa sieć stacji dializ. Byli już obecni w Polsce, w latach 20002006 pod marką INCP utworzyli 9 niepublicznych stacji dializ. W 2006 roku zostały one odsprzedane grupie Fresenius, światowemu potentatowi w branży nefrologicznej.
R.T.C. tworzy i zarządza międzynarodową siecią ośrodków medycznych Amethyst Radiotherapy specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii. Koncepcja sieci zakłada harmonijne połączenie kompetencji lekarzy, fizyków medycznych i techników z najnowocześniejszym sprzętem i technologiami medycznymi. Amethyst wdraża najnowsze osiągnięcia nauki przy zastosowaniu najwyższych standardów jakości. Wszyscy pacjenci sieci mogą liczyć na korzystanie z wysokospecjalistycznych procedur radiologicznych skracających czas naświetlań i ograniczających skutki uboczne terapii. Chorzy leczeni są za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i wysokospecjalistycznych technik, m.in. technik stereotaktycznych, IMRT (Intensity Modulated Radiotherapy), technik dynamicznych typu VMAT. Mają też dostęp do międzynarodowych konsultacji medycznych.
- Radioterapia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny mówi Barbara Werchowiecka-Rusinek, prezes spółki RTCP. - W Polsce działają doskonale wyposażone ośrodki radioterapeutyczne, ale ciągle zauważalny jest brak dostępu do najnowszych szkoleń i światowej wiedzy. Dzięki sieci Amethyst będziemy szkolić lekarzy, fizyków medycznych i techników w naszych partnerskich ośrodkach na świecie. Zapewnimy konsultacje światowych autorytetów w zakresie onkologii, a pacjentom zagwarantujemy międzynarodowe standardy leczenia podkreśla.
Pierwsze polskie Centrum Radioterapii Amethyst powstaje w Krakowie. Stanowi ważny element strategii Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera. Placówka rocznie leczy ponad 5 tys. pacjentów z chorobami nowotworowymi. Aby prowadzić pełno profilowe, kompleksowe leczenie onkologiczne szpitalowi brakuje ostatniego ogniwa czyli radioterapii. Dzięki współpracy z siecią Amethyst pacjenci będą korzystali z radioterapii już od końca 2013 roku. - Chcemy, aby nasze krakowskie centrum radioterapii było modelowym przykładem współpracy publicznego szpitala i niepublicznej inwestycji deklaruje prezes Barbara Werchowiecka-Rusinek.
8 marca br. RTCP podpisało umowę o współpracy z przedstawicielami Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Podobnie jak w Krakowie, na terenie przemyskiego szpitala powstanie nowoczesne centrum radioterapii. Obecnie trwają prace projektowe. Płock będzie trzecią lokalizacją w Polsce, w której usytuowane zostanie Centrum Radioterapii Amethyst. Wszystkie trzy placówki opierają się na ścisłej współpracy ze szpitalami wojewódzkimi, które dzięki partnerowi niepublicznemu staja się pełno profilowymi ośrodkami onkologicznymi.
Informacje o firmie:
Amethyst Radiotherapy to międzynarodowa sieć ośrodków medycznych, specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii. Koncepcja sieci zakłada harmonijne połączenie kompetencji lekarzy, fizyków medycznych i techników z najnowocześniejszym sprzętem i technologiami medycznymi. Amethyst wdraża najnowsze osiągnięcia nauki przy zastosowaniu najwyższych standardów jakości. Wszyscy pacjenci sieci mogą liczyć na korzystanie z wysokospecjalistycznych procedur radiologicznych skracających czas naświetlań i ograniczających skutki uboczne terapii. Chorzy leczeni są za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i wysokospecjalistycznych procedur radioterapeutycznych, m.in. technik stereotaktycznych, IMRT (Intensity Modulated Radiotherapy), technik dynamicznych typu VMAT. Mają też dostęp do międzynarodowych konsultacji medycznych.
Właścicielem sieci Amethyst Radiotherapy jest spółka R.T.C. Radiotherapeutic Centers, która powstała w 2010 roku na fali rozwoju nowoczesnej radioterapii. Właściciele R.T.C. od wielu lat inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant A&D Pharma czy TAOZ Holdings, międzynarodowa sieć stacji dializ. Byli już obecni w Polsce, w latach 2000 2006 pod marką INCP utworzyli 9 niepublicznych stacji dializ. Obecnie trwa realizacja Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. Podobny obiekt zostanie uruchomiony również w Przemyślu.