Początek weekendu przyniósł finał swoistej telenoweli, jaką były przenosiny Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Według hiszpańskich mediów nowy klub „Lewego” miał zapłacić za polskiego piłkarza Bayernowi Monachium w sumie 50 mln euro. Nie ulega zatem wątpliwości, że kapitan biało-czerwonych zostanie najdroższym polskim piłkarzem.
34-letni Lewandowski jak widać nie myśli o sportowej emeryturze. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez kilka ładnych lat będziemy mogli obserwować jego poczynania na boisku. Kapitan polskiej reprezentacji od lat jednak nie żyje tylko z piłki.
Od restauracji po OZE
Lewandowski wraz z żoną Anną posiada agencję marketingową Stor9, której klientami są takie marki jak: HBO, BMW, Sephora, Empik czy Martini. – Dynamiczny i ciągle zmieniający się świat komunikacji wymaga elastycznego podejścia. To dlatego w Stor9 łączymy ze sobą obszary kreacji, produkcji, influencer marketingu i talent managementu. Pracujemy z najlepszymi i dla najlepszych – czytamy na stronie agencji.
Jesienią zeszłego roku najlepszy polski piłkarz otworzył własną restaurację Nine’s, gdzie nad menu czuwa Tadeusz Muller, syn Magdy Gessler. – Tworzymy to miejsce dla Was, z pasją oraz duszą. Wszystko w wierze zasady Fair Play. Pragniemy Was zaprosić do wspólnego tworzenia wyjątkowego miejsca pełnego zdrowych emocji – nie tylko tych na murawie, ale także tych na talerzu – tak reklamuje się restauracja na swojej stronie internetowej.
– Nie chcemy, aby to była jakaś wyrafinowana, z wyszukaną kuchnią, restauracja, tylko miejsce, gdzie każdy spędzi w przyjemnej i swobodnej atmosferze swój czas. Będzie można tu wpadać na śniadanie, spotykać się na biznesowy lunch, zjeść kolację z rodziną, a wieczorem obejrzeć mecz – mówił niedługo przed otwarciem restauracji w rozmowie z „Business Insider Polska” Jacek Trybuchowski, jeden ze wspólników Lewandowskiego.
Lokal zlokalizowany jest na warszawskiej Woli w XIX-wiecznym budynku warzelni, który jest największym zachowanym budynkiem browarów Haberbusch i Schiele.
Awans na liście 100 najbogatszych Polaków „Wprost”
W zeszłym roku Lewandowski zainwestował również w spółkę Bio-lider od preparatów dla rolnictwa, zaś rok wcześniej w aplikację Less do sprzedawania używanych ubrań. Podobnie jak kolega z boiska Grzegorz Krychowiak wszedł na rynek odnawialnych źródeł energii, kupując udziały w firmie Hymon od instalacji fotowoltaicznych. Wszedł też w biznes z jednym z podwykonawców warszawskiego wieżowca Warsaw Spire. Założona przez nich spółka ma się głównie zajmować projektami i inwestycjami deweloperskimi.
Poza wspomnianą agencją marketingową Lewandowski prowadzi wraz z żoną spółkę Levann, która zajmuje się sprzedażą zdrowych produktów spożywczych, a jednocześnie konsoliduje istniejące już marki własne Lewandowskich (Foods by Ann, RL9, RL9 Junior).
Anna i Robert Lewandowscy z majątkiem szacowanym na 625 mln zł znaleźli się niedawno na 89 miejscu listy 100 najbogatszych Polaków „Wprost”, awansując tym samym o trzy pozycje w stosunku do zeszłego roku.
Czytaj też:
Poruszający wpis Roberta Lewandowskiego. Tak pożegnał się z Bayernem Monachium