„W wydanej interpretacji, dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w pełni zgodził się z zaprezentowanym we wniosku spółki stanowiskiem, iż tworzone przez spółkę gry komputerowe, mogą na potrzeby stosowania preferencji IP Box zostać uznane za kwalifikowane prawo własności intelektualnej, jakim jest, zgodnie z przepisem ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, autorskie prawo do programu komputerowego” – czytamy w komunikacie.
W wyniku powyższej interpretacji kwalifikowane dochody, jakie spółka osiąga z komercjalizacji autorskich praw do produkowanych gier komputerowych, będą mogły co do zasady podlegać preferencyjnemu opodatkowaniu 5 proc. stawką podatku dochodowego (z zastrzeżeniem ograniczeń i włączeń wynikających z przepisów), podano także.
„Fakt otrzymania powyższej interpretacji, jako kluczowej z punktu widzenia możliwości skorzystania z preferencji IP Box w działalności spółki i potencjalnej wysokości zobowiązań podatkowych spółki, wpływać będzie w bezpośredni sposób na wyniki finansowe spółki i grupy kapitałowej CD Projekt, przy czym szczegółowy zakres oraz metodologia stosowania preferencji IP Box pozostają przedmiotem innych wniosków złożonych przez spółkę do Krajowej Informacji Skarbowej, na których rozstrzygnięcie spółka oczekuje” – zaznaczono także.
Ze względu na ich pochodny w stosunku do powyższej interpretacji charakter, ich rozstrzygnięcie nie powinno mieć wpływu na istotność przekazanej niniejszym raportem informacji, stwierdzono również.
W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.
Czytaj też:
Premiera Cyberpunka 2077 przesunięta. Akcje CD Projektu zanurkowały