Ministerstwo podkreśla, że w tym dniu upływa również termin na przesłanie: informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich (PIT-R), deklaracji rocznej o zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-4R), deklaracji rocznej o zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-8AR), informacji o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C).
Organy rentowe sporządzają do końca stycznia PIT-40A/PIT-11A czyli roczne obliczenie podatku/informację o dochodach uzyskanych m.in. z emerytur i rent.
Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 29,5 mln dokumentów od płatników. Deklaracje za 2019 r. powinny zostać przygotowane na aktualnej wersji formularzy tj.: PIT-11(25), PIT-R(20), PIT-4R(9),PIT-8AR(8), PIT-8C(10). Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu każdego formularza.
PIT-11, PIT-R, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C dla urzędu skarbowego należy sporządzić i wysłać wyłącznie elektronicznie.
Interaktywne wersje formularzy są dostępne na stronie www.podatki.gov.pl.
Formularze podpisuje się podpisem kwalifikowanym. Osoby fizyczne PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR oraz PIT-8C mogą też podpisać danymi autoryzującymi.
Ministerstwo finansów przypomina, że tylko złożenie PIT-11 w wersji 25. formularza pozwoli na uwzględnienie tzw. ulgi dla młodych pracowników (tj. osób do 26 roku życia) w usłudze Twój e-PIT od 15lutego. Instrukcję jak sporządzić informację PIT-11 w tej wersji znajdziesz na stronie www.gov.pl/finanse.
Informacje dla pracowników do 2 marca
Płatnicy (w tym pracodawcy i organy rentowe) mają czas do końca lutego na przesłanie informacji PIT-11, PIT-R oraz PIT-40A/PIT-11A osobom fizycznym. Ponieważ ostatni dzień lutego 2020 r. przypada w sobotę, to, zgodnie z Ordynacją podatkową, płatnicy mogą przesłać te informacje do poniedziałku 2 marca br.
Więcej informacji o sporządzaniu informacji przez płatników znajdziesz na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Dla pracodawcy – płatnika.
Czytaj też:
Skarbówka zgodziła się na preferencyjny podatek dla CD Projektu