„Dzieci ofiarami wojen rozwodowych”. – Podczas rozwodów dorośli, w imię zemsty czy rewanżu i z braku samoświadomości często krzywdzą swoje dzieci – mówi w wywiadzie Krystyny Romanowskiej Agnieszka Kuźnia, psycholożka sądowa i psychoterapeutka.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„200 największych polskich firm”. Szymon Krawiecprzygotował dziewiątą edycję rankingu „Wprost”. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy w historii naszego zestawienia. W sumie 200 największych przedsiębiorstw z polskim kapitałem osiągnęło roczne przychody na poziomie 1,3 biliona złotych.
„Minister bez wpadek, ale pechowiec”. Mariusz Błaszczak miał poprawić współpracę na linii prezydent – MON. Historia z zagubioną rakietą sprawiła, że szef MON, który w PiS zawsze grał rolę prymusa, nie odniósł sukcesu – pisze Eliza Olczyk.
„Lewica przed wyborami”. Politycy Nowej Lewicy zamierzają korzystać w czasie kampanii wyborczej z pomocy byłego prezydenta – Aleksander Kwaśniewski zobowiązał się do aktywności na rzecz ugrupowania. Więcej w tekście Joanny Miziołek.
„Słowa premiera o karze śmierci wywołały burzę”. Prof. Ryszard Piotrowski wyjaśnia w rozmowie z Magdaleną Frindt, co na gruncie prawa polskiego i międzynarodowego stanęłoby na przeszkodzie przywróceniu kary śmierci.
„Z jakiej broni strzela polski żołnierz?” Większość broni strzeleckiej, która jest wykorzystywana przez żołnierzy Sił Zbrojnych RP, stanowią produkty krajowego przemysłu obronnego. Ich przegląd przygotował Łukasz Pacholski.
„Śmierć, która stała się mitem”. – Historia Pyjasa zniszczyła kilka żyć. Są wciąż ludzie, którzy wierzą, że Pyjasa zamordowała SB, na co nie ma dowodów – mówi Krystynie Romanowskiej Cezary Łazarewicz, autor książki „Na Szewskiej”.
„Wojciechowska broni raportu”. Jeżeli dzieciom stawiane są pytania mogące im zaszkodzić, to może lepiej, żeby głośny raport o złym stanie psychicznym najmłodszych Polaków w ogóle nie powstał – pisze Krystyna Romanowska.
„Ukraina nam odpływa”. Awantury o przeprosiny za Wołyń biorą się z poczucia, że Ukraina coraz mniej nas potrzebuje, rozgrywając z powodzeniem swoje żywotne interesy bez naszego pośrednictwa – pisze Jakub Mielnik.
„Stany Zjednoczone Europy”. – Polski premier mówi, że Europa musi być w stanie się sama bronić. A ja w pełni się z nim zgadzam – mówi w rozmowie z Agatonem Kozińskim Bernard Guetta, francuski eurodeputowany.
„Od syna robotnicy do dyktatora”. Łukaszenka nigdy nie zostanie władcą na Kremlu, ale umrze prawdopodobnie jako białoruski prezydent. To czy Białoruś zostanie pożarta przez Rosję, czy nie, pozostaje kwestią otwartą. Więcej w tekście Miłosza Szymańskiego.
„AI w drodze do szpitala”. O tym, jak sztuczna inteligencja może pomagać w doborze leczenia i przewidywaniu rokowań opowiada Katarzynie Pinkosz dr Bartosz Kudliński, anestezjolog.
„Polskie bomby w Berlinie”. Wiosną 1943 r. głęboko zakonspirowana komórka Armii Krajowej o kryptonimie Zagra-Lin dokonała dwóch zamachów bombowych w samym centrum hitlerowskiego Berlina. O tej i innych akcjach, które przeprowadziła pisze Wojciech Lada.
„Zagrała u boku Brada Pitta”. – Chciałabym wychować szczęśliwego, kochającego siebie i innych człowieka – o życiu z endometriozą, modelingu i i swojej karierze aktorskiej mówi Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Karolina Szymczak.
„Dwaj panowie B”. Stanisław Brejdygant i Igor Brejdygant różnią się jako pisarze, choć łączy ich (nieprzypadkowo) nazwisko. Pierwszy pisze prozę wyciszoną, introwertyczną, drugi – wybuchową, pełną gwałtownych zdarzeń i zwrotów akcji. Ich twórczość poleca Leszek Bugajski.
Czytaj też:
„Harówa” do nocy i 5 milionów dla byłej właścicielki. Tak mordownia bezdomnych psów zamienia się w „raj”Czytaj też:
Dramat Kamila z Częstochowy otwiera listę wstydu. „Problem będzie pęczniał, bo śmierdzi wokół zakazu przerywania ciąży”
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.