Szczegóły niezwykłej oferty przybliża Bloomberg Businessweek. Dwupiętrowa rezydencja licząca 18 tys. metrów kwadratowych zbudowana została w 1830 roku na działce liczącej 14 tys. hektarów. W 1850 roku nabył ją burmistrz francuskiej miejscowości Villefranche-sur-Mer. Imponująca nieruchomość była wówczas wykorzystywana głównie gospodarczo - na przylegającym do niej terenie uprawiano drzewa oliwne.
Sytuacja zmieniła się w 1904 roku, kiedy to Villa Les Cedres trafiłą w ręce króla Belgii Leopolda II. Uznawany przez wielu historyków za zbrodniarza władca mógł sobie pozwolić na niebotyczny wydatek dzięki eksploatacji Konga. W 1924 roku willa została sprzedana rodzinie Marnier-Lapostolle, a obecnie znajduje się w rękach właścicieli włoskiej firmy Davide Campari-Milano, która produkuje m.in. popularny likier Campari. To właśnie oni postanowili wystawić rezydencję na sprzedaż.
Potencjalny nabywca wejdzie w posiadanie ogromnej nieruchomości, ale też przylegającego do niej wielkiego ogrodu, uznawanego za jeden z najbardziej imponujących w Europie - można w nim zobaczyć 14 tys. gatunków roślin z całego świata.. Cena wywoławcza to 315 mln funtów, czyli nieco ponad 1,5 mld zł. Główny budynek liczy 14 sypialni, w willi znajduje się też ogromna biblioteka ze zbiorami o wartości kilkuset tys. euro.
Galeria:
Najdroższy dom świata wystawiony na sprzedaż. Czym wyróżnia się Villa Les Cedres?