Apartamentowiec M7 to integralna część wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22 w Warszawie, za którego architekturę odpowiada pracownia JEMS Architekci. Budynek mieszkaniowy o kaskadowej wysokości od 4 do 8 pięter uzupełni istniejącą tkankę miejską od strony ulicy Miedzianej i będzie sąsiadować z parkiem, którego część będzie gotowa do końca 2025 roku. Parkowa zieleń płynnie przeniknie do wewnętrznego dziedzińca, który wypełnią krzewy i drzewa. Ten przeznaczony dla mieszkańców ogród z elementami małej architektury zachęci do budowania relacji sąsiedzkich. Odpowiednio dobrana roślinność wpłynie na regulację temperatury oraz dodatkowo wyciszy przestrzeń.
Wyjątkowe mieszkania w standardzie premium
Powstanie tutaj 140 komfortowych apartamentów o wysokim standardzie. Przestronne mieszkania od jedno- do pięciopokojowych zaoferują metraże od 38 do 148 mkw. Każde z nich będzie posiadać duży balkon lub loggie, a w standardzie premium ogrody zimowe i panoramiczne okna z widokiem na park. Dla lokali na najwyższych piętrach zaprojektowano tarasy na dachu, które można zagospodarować zielenią.
– M7 to nasz pierwszy budynek pod marką Archicom Collection. Adresujemy ją do klientów segmentu premium, którzy cenią uroki wielkomiejskiego stylu życia, a zarazem nie chcą rezygnować z chwili wytchnienia w kontakcie z naturą. Realizujemy tutaj miejsce z charakterem, które spełni wszystkie codzienne potrzeby w zasięgu kilku minut. Od spaceru z rodziną, spotkania w ulubionej restauracji, po wydarzenia kulturalne w niepowtarzalnej atmosferze. Wykraczającą poza standard wykończenia wartością dodaną inwestycji będzie wysokiej klasy sztuka – mówi Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.
Własna kolekcja sztuki
Elementem charakterystycznym społeczności M7 będzie własna kolekcja sztuki. Wnętrza holi zdobić będą sygnowane prace Helmuta Newtona – jednego z najsłynniejszych fotografów XX wieku.
– Przyszłych mieszkańców powita reprezentacyjny parterowy łącznik z lobby o stylowych detalach, takich jak ceramiczna mozaika, posadzka lastryko ze specjalnie odzyskanego kruszywa, czy lada recepcyjna z przetapianego bazaltu. Zaproponowaliśmy też szkło ornamentowe, stalową ślusarkę, podziały okien, okrągłe oświetlenie sufitowe i kolumny inspirowane modernistyczną stylistyką Domu Słowa Polskiego. Elewacja budynku jest kompozycją ryflowanego piaskowca, drewnianych paneli i balustrad ze szklanych cegieł – dodaje Maciej Rydz, partner w pracowni JEMS Architekci.
Na parterze planujemy lokale handlowe, w których zapewnimy funkcje sprzyjające codziennemu życiu: piekarnię, kawiarnię, cukiernię, drogerię – wszystko na najwyższym poziomie. Do dyspozycji mieszkańców będzie fitness z siłownią, sauną i gabinetem masażu, klub mieszkańca z salą kinową, stołem bilardowym, strefą do gry w golfa i piłkarzyki oraz symulatorem Lamborghini. Dostęp do systemu zarządzania inteligentnym domem pozwoli głosowo lub zdalnie sterować oświetleniem, regulować temperaturę i wyłączać urządzenia elektryczne. Natomiast aplikacja w telefonie umożliwi zbliżeniowe otwieranie drzwi, bram czy przywołanie windy.
Towarowa 22 to wielofunkcyjny miejski kwartał realizowany przez AFI Europe, Echo Investment i Archicom. Pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą powstają biura, mieszkania na sprzedaż i wynajem długoterminowy, lokale gastronomiczne, punkty usługowe, a także przestrzeń dla kultury i sztuki.
Centralnym punktem będzie nowy śródmiejski park z odrestaurowanym pawilonem Domu Słowa Polskiego. Atutem projektu jest lokalizacja w pobliżu stacji metra "Rondo Daszyńskiego". Zmotoryzowani mieszkańcy skorzystają też z podziemnego garażu ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych.
Inauguracji marki Archicom Collection towarzyszy wystawa sygnowanych prac Helmuta Newtona. Oryginalną ekspozycję można oglądać od 27 maja w Archicom Collection Gallery przy ul. Grzybowskiej 58 w dni robocze od godz. 9 do 17. Wstęp jest bezpłatny.