Linia lotnicza TAP Portugal uruchomiła nowe połączenie lotnicze z Wrocławia przez Warszawę do Lizbony. Samoloty będą latać w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty.
Pasażerowie korzystający z nowego połączenia będą najpierw lecieć do Warszawy, by tam przesiąść się do samolotu portugalskich linii lotniczych lecącego do Lizbony. Jest to możliwe dzięki współpracy PLL LOT i TAP Portugal w formule code-share na liniach krajowych. Doloty z Wrocławia do Warszawy rejsami LOT pozwalają na dogodne przesiadki na rejsy TAP, a łączny czas podróży to ok. 6 godzin zł. - Połączenie z Lizboną otwiera zarazem perspektywę dalszych, pozaeuropejskich podróży. TAP Portugal ma bowiem największą wśród linii europejskich siatkę połączeń z Brazylią, która obejmuje Rio de Janeiro, Sao Paulo, Brasilię, Recife, Salvador da Bahia, Natal, Belo Horizonte i Fortalezę - powiedziała Monika Półtorzycka-Jon z wrocławskiego Portu Lotniczego.
Przedstawiciel TAP Portugal w Polsce, Marek Sławatyniec poinformował, że pasażerom podróżującym z Polski do Brazylii linia oferuje bezpłatny nocleg w Lizbonie. - Mogą z niego skorzystać ci pasażerowie, którzy nie mają zapewnionego połączenia do Brazylii tego samego dnia. Usługa zawiera zakwaterowanie, śniadanie i transfer lotnisko-hotel-lotnisko - dodał. Oprócz lotów do Ameryki Południowej TAP Portugal ma też w ofercie m.in. połączenia z Lizbony do Porto, Faro, na Azory i Maderę oraz do Afryki w tym m.in. na Wyspy Zielonego Przylądka, do Angoli, Maroka, Senegalu, Mozambiku i RPA.
Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje regularne połączenia lotnicze z 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.PAP, arb