Finansowanie dla mikrofirm i MŚP opiera się na nieoprocentowanych subwencjach finansowych, dostępnych w bankach komercyjnych i spółdzielczych, które przystąpiły do programu.
Po spełnieniu określonych kryteriów (w tym: utrzymanie działalności i utrzymanie zatrudnienia), po 12 miesiącach do 75 proc. wartości subwencji może zostać umorzone. Według szacunków PFR, dzięki temu w gospodarce pozostanie ok. 60 mld zł.
W poniedziałek 27 kwietnia program Tarcza Finansowa PFR uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej, co było ostatnim wymaganym krokiem do jego uruchomienia. Po technicznym wdrożeniu ostatnich zaleceń Komisji Europejskiej przyjmowanie wniosków rozpocznie się w ciągu kolejnych kilku dni. Polski Fundusz Rozwoju zastrzega, że trwa jeszcze aktualizacja dokumentacji i niektóre znajdujące się na stronie zapisy w programie mogą ulec zmianie.
Wniosek o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm, zatrudniających od 1 do 249 pracowników można złożyć wyłącznie drogą online w następujących bankach:
-
Alior Bank
-
Grupa BPS
-
Millenium
-
Bank Pekao
-
Bank Pocztowy
-
BNP Paribas
-
BOŚ
-
Citi Handlowy
-
Credit Agricole
-
Getin Noble Bank
-
Idea Bank
-
ING
-
MBank
-
Nest Bank
-
PKO Bank Polski
-
Santander
-
SGB Banki Spółdzielcze
Czytaj też:
PKN Orlen chce mieć docelowo 100 proc. udziałów w Enerdze i wycofać ją z GPWCzytaj też:
Pracodawcy RP: Tarcza antykryzysowa nie pomogła. Fala zwolnień w marcu