-
PIT 2022. Lawina wniosków zaskoczyła urzędników. Są już pierwsze zwroty podatków
Już ponad 2 mln deklaracji zostało złożonych w usłudze Twój e-PIT – poinformował w piątek resort finansów. Pierwsze zwroty podatku trafiły na konta podatników. Otrzymało je już 215 tysięcy podatników.
Twój portfel -
Dlaczego warto żądać nieważności umowy kredytu frankowego
Niedawny prawomocny wyrok w sprawie p. Dziubaków pokazał, że argumenty frankowiczów odniosły ostateczne zwycięstwo – nieważne są te umowy kredytu, które były tak skonstruowane, że obarczały konsumentów nieograniczonym ryzykiem, a ponadto...
Artykuł sponsorowany -
Estoński CIT, czyli co? Wyjaśniamy o co chodzi w zmianach
O co chodzi z Estońskim CIT-em, czyli na czym dokładnie polega to rozwiązanie, kto i kiedy może z niego skorzystać, a także czy jest opłacalne i jakie zmiany tego modelu zaobserwujemy od 2023 r.?
Poradnik -
e-Faktury od 1 lipca 2024 r. Jak się do tego przygotować i jakie wyzwania będą z tym związane?
Czym są e-Faktury oraz Krajowy System e-Faktur i dlaczego są to zagadnienia, z którymi każdy podmiot wystawiający i odbierający faktury w Polsce, powinien się jak najszybciej zapoznać?
Poradnik -
Podatki w 2023 roku. Część z nich idzie w górę
Nowy rok, nowe podatki… i nowe opłaty oraz daniny, a także nowe, maksymalne stawki, niekorzystne dla podatników zmiany, mniej opłacalne rozwiązania i liczne utrudnienia.
Poradnik -
Zmiany w prawie pracy od 2023 roku, czyli praca zdalna i work-life balance
Praca zdalna, wdrożenie dwóch dyrektyw dotyczących przejrzystości pracy oraz rodzicielskiego work-life balance, a także najnowsze europejskie pomysły mające zlikwidować międzypłciowe luki płacowe - w prawie pracy dzieje się bardzo dużo.
PracaPoradnik -
Budowa domu w 2023 roku po nowemu. Duże zmiany w prawie budowlanym
Wszystko wskazuje na to, że w roku 2023 czeka nas cała fala zmian w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane. Wśród najważniejszych reform na pewno należy wyszczególnić ułatwioną procedurę budowy domu bez pozwolenia na budowę,...
Twój portfelNieruchomości -
Jak rozliczyć PIT w Siedlcach?
W Siedlcach – podobnie jak w innych miastach w Polsce – osoby fizyczne są zobowiązane do złożenia deklaracji PIT. Rozliczyć muszą się zarówno osoby pracujące na etacie, jak i prowadzące własny biznes. Mogą to zrobić samodzielnie, przez...
Poradnik -
Spadek z długami – co robić? Czy można go odrzucić, a także jaka jest kolejność dziedziczenia?
Spadek nie zawsze jest miłą niespodzianką. Zdarza się bowiem, że wraz ze spadkiem otrzymujemy długi. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można zrzec się spadku z długami?
Poradnik -
Jak rozliczyć PIT w Pile?
Wielu mieszkańców Piły zarówno pracuje na etacie, jak i prowadzi własną firmę. Wszyscy jednak są zobowiązani do złożenia rocznego zeznania podatkowego, czyli PIT-u w Urzędzie Skarbowym. Ostatnie lata wprowadziły trochę zmian w sposobach...
Poradnik -
Jak rozliczyć PIT w Bełchatowie?
Chociaż zobowiązania fiskalne stanowią naszą codzienność, to wiele osób nadal nie odnajduje się w Urzędzie Skarbowym i nie wie jak płacić podatki. Nie chodzi tutaj wyłącznie o aspekty prawne czy techniczne, ale również o niuanse, dzięki...
Poradnik -
Gdzie rozliczyć PIT w Częstochowie?
PIT można rozliczyć wygodnie za pomocą narzędzi dostępnych w Internecie. W Częstochowie działają dwa urzędy skarbowe. Który powinniśmy wybrać? Czy wszyscy zatrudnieni w mieście rozliczają swój PIT właśnie w tych placówkach?
Poradnik -
Liderzy w branży doradców podatkowych
Sprawozdawczość podatkowa chyba jeszcze nigdy nie była tak żmudna i wymagająca, jak dziś. A przedsiębiorstwa oczekują rzetelnych, kompleksowych usług doradczych w zakresie podatków. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotowaliśmy...
Finanse i inwestycjePodatki -
Jak rozliczyć PIT w Katowicach?
Każdy polski podatnik ma obowiązek składania rocznej deklaracji podatkowej. W zależności od m.in. źródła i rodzaju dochodu należy wybrać jeden z wielu rodzajów PIT. Osoby, które mają umowę o pracę, umowę o dzieło lub umowę zlecenie i nie...
Poradnik -
Składki na ubezpieczenie społeczne – czym są? Poznaj ich rodzaje i stawki
Ubezpieczenie społeczne składa się z kilku rodzajów polis, które mają pomóc osobom ubezpieczonym w razie zdarzeń losowych. Sprawdź szczegóły.
Poradnik -
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia – jak to zrobić? Kiedy jest możliwe?
Rezygnacja z umowy ubezpieczenia jest jak najbardziej możliwa – gwarantuje to Kodeks cywilny. Należy jednak dopełnić formalności, by wypowiedzenie było ważne.
Poradnik -
Co to jest prospekt emisyjny i jakie powinien zawierać informacje?
Przed wejściem na giełdę, firma musi się przygotować, m.in. tworząc prospekt emisyjny. Co to jest, do czego służy prospekt emisyjny, a także jakie informacje musi zawierać?
PrzedsiębiorcaPoradnik -
Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot prowizji – komu przysługuje i kiedy jest wypłacana?
Zgodnie z wyrokiem TSUE wcześniejsza spłata kredytu powinna skutkować zwrotem części kosztów, np. prowizji. Czy tak faktycznie jest i jak wygląda procedura zwrotu?
Poradnik -
Co to jest przeterminowanie długu i kiedy jest możliwe?
Przeterminowanie długu powoduje, że dłużnik może uniknąć spłaty należności. Aby tak się stało, muszą zaistnieć pewne warunki. Co to jest przedawnienie długu i kiedy występuje?
Poradnik -
Oprocentowanie rzeczywiste – czym jest i w jaki sposób można je obliczyć?
Oprocentowanie rzeczywiste zawiera w sobie wszelkie koszty, jakie kredytobiorca musi ponieść w związku z otrzymanym kredytem. Jak je obliczyć?
Poradnik -
Autocasco — co to jest?
Autocasco to ubezpieczenie, które może wykupić każdy właściciel pojazdu. Wyjaśniamy, czym jest dokładnie, kiedy się przydaje, od czego zależy jego cena i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy AC.
Poradnik