-
Drożeją nie tylko komputery. Układów scalonych brakuje i może tak być jeszcze przez lata
Problemów z brakiem układów scalonych może się nie udać rozwiązać przez kilka lat, twierdzą eksperci. Wysokie ceny sprzętu elektronicznego, AGD, czy samochodów, mogą pozostać na dłużej.
UrządzeniaTechnologieGospodarka -
Tesla kusi Polaków. Pojawiło się ogłoszenie o pracę w nowej superfabryce. Dla niektórych nawet pół mln złotych rocznie
Superfabryka Tesli pod Berlinem nabiera finalnych kształtów mimo perypetii podczas budowy. Firma ruszyła z procesem rekrutacji do nowego obiektu. Czeka 12 tys. miejsc pracy.
Firmy i rynkiGospodarkaTechnologie -
Przemysł nieco wyhamował, ale dalej odbija się po pandemii. GUS podał optymistyczne dane
Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące sprzedaży produktów polskiego sektora przemysłowego. W maju wzrosła ona o 29,8 proc.
Gospodarka -
Pandemia i najgorsza susza od 50 lat. Największy producent mikroprocesorów ma ogromny problem
Braki w dostawach mikroprocesorów jeszcze się pogłębią. Największy producent na świecie walczy z pandemią i rekordową suszą.
TechnologieGospodarka -
Pracodawcy bali się exodusu Ukraińców. Jest lepiej niż było
W Polsce pracuje legalnie więcej obcokrajowców niż przed pandemią. Wykwalifikowani pracownicy nie powinni się martwić – i dla nich zajęcie się znajdzie, bo w naszym kraju brakuje rąk do pracy.
Firmy i rynkiGospodarka -
Gorączka zakupowa w sklepach z AGD. Sprzyjają temu wysokie ceny prądu i zerowe oprocentowanie w bankach
Choć ceny sprzętów AGD są wyższe niż w poprzednich latach, Polacy na nich nie oszczędzają. Producenci zacierają ręce, a zakłady pracują pełną parą. Polska jest największym producentem AGD na kontynencie, więc nasze pralki czy suszarki...
Twój portfelFirmy i rynkiGospodarka -
Ropa naftowa wyhamowała, ale nadal baryłka jest niemal rekordowo droga
Cena ropy naftowej się ustabilizowała. Na rynek wrócił optymizm spowodowany kończeniem się pandemii i rozmowami USA z Iranem.
Twój portfelGospodarka -
Polsko-czeski spór o Turów. Komisja Europejska przyjrzy się porozumieniu
Komisja Europejska poinformowała, że sprawdzi umowę dotyczącą polsko-czeskiego porozumienia dotyczącego kopalni węgla brunatnego Turów.
Gospodarka -
Czesi pracują nad umową. Za wycofanie skargi zapłacimy co najmniej 40 mln euro
Co najmniej 40 mln euro zapłaci Polska, by zabezpieczyć przygraniczne czeskie gminy przed skutkami działalności kopalni w Turowie. Nasi sąsiedzi piszą projekt umowy, od której przyjęcia uzależniają wycofanie skargi.
EnergetykaGospodarka -
Przyszłość górnictwa. KE może odrzucić polski „scenariusz wygaszania”
Strona rządowa wynegocjowała z górnikami warunki odchodzenia od węgla. Nie ma pewności, że spotka się to z aprobatą Komisji Europejskiej.
EnergetykaGospodarka -
Polska na poważnie wchodzi w wiatraki. Wiceszef MAP przekonuje, że możemy być liderem
To będzie największa pomoc publiczna w historii Polski. Dzięki temu Polska na poważnie przerzuci się na zieloną energię z wiatru.
EnergetykaGospodarka -
Praca w Kopalni Turów trwa mimo zakazu. Dopiero widmo wielomilionowych kar może złamać upór rządzących
Poniedziałek zaczął się dla górników z kopalni Turów jak każdy inny. Jest jednak mały szczegół: od piątku nie powinno tam być prowadzone żadne wydobycie.
EnergetykaGospodarkaMartyna Kośka -
Historyczne odbicie przemysłu. Gospodarka wychodzi z kryzysu
Dane GUS nie pozostawiają wątpliwości. Gospodarka błyskawicznie odbiła się po pandemii. Produkcja przemysłowa zanotowała historyczny wzrost.
Gospodarka -
Mateusz Morawiecki ma prosić czeskiego premiera o zmianę zdania dot. Turowa
Jak informuje RMF FM, Mateusz Morawiecki ma poprosić premiera Czech Andreja Babisza o zmianę decyzji w sprawie skargi na kopalnie Turów.
Gospodarka -
Elektrownia Bełchatów. Pechowy tydzień i niepewna przyszłość giganta
To był trudny tydzień dla elektrowni Bełchatów, największego producenta energii w Polsce. W poniedziałek automatycznie wyłączyło się 10 z 11 bloków energetycznych, co – jak zapewniają władze spółki, nie było jednak awarią. W sobotę...
EnergetykaGospodarkaMartyna Kośka -
Pożar na terenie Elektrowni Bełchatów. Straż pożarna opanowała sytuację
16 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem do którego doszło w sobotę na terenie Kopalnia Węgla Brunatnego w Rogowcu k. Bełchatowa. Zapalił się taśmociąg. Po kilku godzinach pożar udało się ugasić.
EnergetykaGospodarka -
TSUE: Polska ma natychmiast zaprzestać wydobycia węgla w kopalni Turów
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie ma wątpliwości. Polska musi natychmiast zaprzestać wydobywać węgiel brunatny z kopalni odkrywkowej w Turowie.
GospodarkaEnergetyka -
Ropa naftowa jest najdroższa od dwóch lat, a to nie koniec wzrostów
Wraz z kończącą się pandemią COVID-19 wrasta popyt na ropę naftową. Ceny surowca rosną, a analitycy przewidują, że to nie koniec podwyżek.
Finanse i inwestycjeGospodarka -
Hakerzy wygrali. Amerykanie odzyskają dostęp do paliwa. Operator największego rurociągu zapłacił okup
Amerykanie ze wschodniego wybrzeża znów będą mogli zatankować swoje samochody. Rurociąg Colonial Pipeline wrócił do pracy. Mówi się, ze firma zapłaciła okup.
Firmy i rynkiGospodarka -
Orlen przejmuje Lotos i PGNiG. Jacek Sasin chwali i mówi o zmierzchu paliw kopalnych
– Trzeba szukać nowych źródeł energii. Do tego są potrzebne duże pieniądze oraz know how – powiedział Jacek Sasin na konferencji prasowej, w trakcie której prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował o przejęciu grupy Lotos i PGNiG.
Firmy i rynkiGospodarka -
Atak hakerski na rurociąg w USA. Wschód kraju odcięty od dostaw ropy
Administracja Joe Bidena wydała nadzwyczajne rozporządzenie. Chodzi o atak hakerski, który spowodował zamknięcie największego rurociągu w USA.
InternetTechnologieGospodarka