"W dniu 10 lutego 2025 r. Rada Nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. zakończyła postępowanie kwalifikacyjne prowadzone w przedmiocie wyboru Prezesa Zarządu Spółki i podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 11 lutego 2025 r. na to stanowisko Pana Michała Fijoła" – przekazała linia lotnicza w komunikacie.
Informacje na ten temat pojawiły się również na oficjalnym profilu X spółki.
„Rada Nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 11 lutego 2025 r. na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Michała Fijoła” – przekazała spółka w dzisiejszym poście na platformie X.
Jak poinformował Państwo Agencja Prasowa (PAP), w dalszym ciągu prowadzone jest postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych PLL LOT.
Czytaj też:
Nowy kierunek Polskich Linii Lotniczych LOT – kontynuacja dynamicznego rozwoju siatki połączeń
Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa
Polskie Linie Lotnicze LOT zostały utworzone 29 grudnia 1928 r. z połączenia działających wówczas prywatnych linii lotniczych: Aerolotu i Aero, jako Linie Lotnicze LOT Sp. z o.o. Faktyczną działalność rozpoczęły 1 stycznia 1929 roku. Warto podkreślić, że polski LOT to jedne z najstarszych czynnych linii lotniczych na świecie.
Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który posiada 69,3 proc. udziałów w spółce. Drugim akcjonariuszem, mającym 30,7 proc. akcji, jest Polska Grupa Lotnicza (PGL), należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa. Spółka jest członkiem sojuszu Star Alliance i właścicielem spółek LOT Travel, CEES, WRO-LOT, LOT Crew oraz marek LOT Charters, LOT Cargo oraz LOT Flight Academy.
Obecnie PLL LOT oferują loty do ponad 100 destynacji na całym świecie, obsługując zarówno połączenia krótkodystansowe, jak i dalekiego zasięgu, m.in. do Ameryki Północnej i Azji.
Czytaj też:
Rossmann nie do pobicia. Tam kupują PolacyCzytaj też:
To nowy obowiązek dla 250 tys. firm. Ekspert alarmuje: „Przedsiębiorcy nie wiedzą o konsekwencjach”