„W związku z bieżącymi wydarzeniami w wojnie w Ukrainie Henkel podjął decyzję o zakończeniu działalności biznesowych w Rosji”, pisze firma w oświadczeniu prasowym.
Henkel zatrudnia w Rosji 2500 osób, które nadal będą zatrudnione i będą otrzymywać wynagrodzenie. Firma nie jest w stanie przewidzieć, jak decyzja o zakończeniu działalności biznesowej w Rosji wpłynie na jej stan finansowy.
Henkel przeciwko wojnie
„Henkel potępia rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie i przemoc względem niewinnych cywilów. Naszym priorytetem pozostaje zapewnienie jak największego wsparcia naszym kolegom w Ukrainie”, poinformowała firma.
Henkel poinformował, że wspiera Ukrainę, przekazując środki finansowe Ukrainie i krajom sąsiadującym, a także żywność i inne przedmioty pierwszej potrzeby.
Niemiecki koncern chemiczny Henkel powstał 1876 roku i jest obecny zarówno na rynku konsumenckim jak (branża beauty i środków czystości) i branży przemysłowej (kleje, zaprawy). W portfolio firmy znajduje się kilkadziesiąt marek w tym: Schwarzkopf, Taft, Palette, Persil, Silan, Somat, Perwoll, Pur, Ceresti, Loctite, WD-40.
Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę z Rosji wycofało się już kilkaset zagranicznych firm. Jednak nie wszyscy niemiecki giganci podjęli taką decyzję, działalność w Rosji kontynuuje m.in. Bayer, Ritter Sport, Metro, Globus czy Knauf. W Niemczech pojawiły się opinie, że firmy kontynuujące działalność w Rosji nie powinny otrzymywać rządowego wsparcia w związku ze stratami finansowymi spowodowanymi rosyjską wojną w Ukrainie.
Czytaj też:
Rosjanie rozkradli przemysłowy Donbas, ale i tak jego zajęcie wyznacza sukces tej wojny
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.